Ставай професіоналом в програмуванні zenon! Навчальні курси

Загрузить пробную версию zenon

SCADA zenon використано на Ботієвській ВЕС – найбільшій вітроелектростанції України

Ботієвська ВЕС - перша вітроелектростанція парку "Приазовський", збудована компанією ДТЕК "Вінд Пауер" у Запорізькій області. На сьогоднішній день є найсучаснішою та найпотужнішою вітроелектростанцією в Україні.

За сумарною вироблюваною потужністю Ботієвська ВЕС входить до п’ятірки найбільших об’єктів зеленої енергетики Європи. Унікальне поєднання кращого світового обладнання та вітрового потенціалу території – це чинник, який робить її однією з найкращих станцій.

Вітроелектростанція складається з диспетчерського центру та 65 вітроустановок, планової потужності 200 МВт. Загальна висота башти та вітрогенератора складає 148 метри, вага - 400 тон. Вже при швидкості вітру 3 метри за секунду починає вироблятися електроенергія.

image image

image

В якості системи диспетчеризації енергосистеми Ботієвської ВЕС використано SCADA zenon Energy Edition, яка має спеціальний функціонал керування електростанціями, підстанціями та розподільчими мережами.

Характеристика системи:

  • Організація Клієнт-Серверної структури
  • Загальна кількість змінних близько 20 000
  • Комунікація з РЗА по IEC 61850, 150 терміналів
  • Комунікація по IEC 60870-5-104
  • Комунікація з реєстраторами параметрів мережі по Modbus TCP
  • Передача даних у енергосистему верхнього рівня через шлюз IEC 60870 Process Gateway
  • Керування обладнанням станції по протоколу SNMP
  • Графіки, архіви, звіти...

image

image

Ботієвська ВЕС відкрита для відвідувачів. Усі бажаючі можуть записатися на екскурсію, в рамках якої побувають у диспетчерському центрі керування електростанції, а також потраплять до першого поверху башти вітрогенератора.

Щоб відчути масштабність цього проекту, пропонуємо переглянути коротке відео:

<< к другим проектам

Ботиевская ВЕС

Новости компании

:: Диспетчерское управление на базе SCADA zenon крупнейшим в мире дата-центром в Грузии

Украинско-грузинская инжиниринговая компания GeniSYS, специализирующаяся в сфере электроэнергетики и промышленной автоматизации, реализовала проект диспетчерского управления крупнейшего в мире дата-центра жидкостного охлаждения ДЦ «Глдани», расположенного на северной окраине столицы Грузии, Тбилиси. Подробнее...

:: Конвертація проектів SICAM 230 в zenon EE

Починаючи з 2018 року SIEMENS припиняє продаж і підтримку SCADA системи для автоматизації підстанцій SICAM 230. Оскільки SICAM 230 - це програмне забезпечення, ядром якого є SCADA zenon, компанія COPA-DATA пропонує всім бажаючим здійснити безболісний перехід на їх систему. Інженерами COPA-DATA була розроблена спеціальна програма-конвертор, за допомогою якої проекти SICAM 230 можна без особливих складнощів перевести на платформу zenon Energy Edition. Подробнее...

Все новости

    СВ АЛЬТЕРА     Lenze     Socomec UPS     VIPA     Powerset          

03124, г. Киев, бул. Вацлава Гавела (быв. Ивана Лепсе), 4, тел.: (+38044) 496-18-88, факс: (+38044) 496-18-18, e-mail: office@sv-altera.com