Ставай професіоналом в програмуванні zenon! Навчальні курси

Загрузить пробную версию zenon

SCADA zenon використано на Ботієвській ВЕС – найбільшій вітроелектростанції України

Ботієвська ВЕС - перша вітроелектростанція парку "Приазовський", збудована компанією ДТЕК "Вінд Пауер" у Запорізькій області. На сьогоднішній день є найсучаснішою та найпотужнішою вітроелектростанцією в Україні.

За сумарною вироблюваною потужністю Ботієвська ВЕС входить до п’ятірки найбільших об’єктів зеленої енергетики Європи. Унікальне поєднання кращого світового обладнання та вітрового потенціалу території – це чинник, який робить її однією з найкращих станцій.

Вітроелектростанція складається з диспетчерського центру та 65 вітроустановок, планової потужності 200 МВт. Загальна висота башти та вітрогенератора складає 148 метри, вага - 400 тон. Вже при швидкості вітру 3 метри за секунду починає вироблятися електроенергія.

image image

image

В якості системи диспетчеризації енергосистеми Ботієвської ВЕС використано SCADA zenon Energy Edition, яка має спеціальний функціонал керування електростанціями, підстанціями та розподільчими мережами.

Характеристика системи:

  • Організація Клієнт-Серверної структури
  • Загальна кількість змінних близько 20 000
  • Комунікація з РЗА по IEC 61850, 150 терміналів
  • Комунікація по IEC 60870-5-104
  • Комунікація з реєстраторами параметрів мережі по Modbus TCP
  • Передача даних у енергосистему верхнього рівня через шлюз IEC 60870 Process Gateway
  • Керування обладнанням станції по протоколу SNMP
  • Графіки, архіви, звіти...

image

image

Ботієвська ВЕС відкрита для відвідувачів. Усі бажаючі можуть записатися на екскурсію, в рамках якої побувають у диспетчерському центрі керування електростанції, а також потраплять до першого поверху башти вітрогенератора.

Щоб відчути масштабність цього проекту, пропонуємо переглянути коротке відео:

<< к другим проектам

Ботиевская ВЕС

Новости компании

:: Конвертація проектів SICAM 230 в zenon EE

Починаючи з 2018 року SIEMENS припиняє продаж і підтримку SCADA системи для автоматизації підстанцій SICAM 230. Оскільки SICAM 230 - це програмне забезпечення, ядром якого є SCADA zenon, компанія COPA-DATA пропонує всім бажаючим здійснити безболісний перехід на їх систему. Інженерами COPA-DATA була розроблена спеціальна програма-конвертор, за допомогою якої проекти SICAM 230 можна без особливих складнощів перевести на платформу zenon Energy Edition. Подробнее...

:: COPA-DATA - переможець премії Партнер Року Microsoft 2017 в категорії Internet of Things (IoT)

Перемога в категорії “Internet of Things” була присуджена компанії COPA-DATA завдяки впровадженню проекту інтеграції хмарних технологій Microsoft Azure cloud platform в локальних виробничих лініях KHS в на базі SCADA zenon. Подробнее...

Все новости

    СВ АЛЬТЕРА     Lenze     Socomec UPS     VIPA     Powerset          

03124, г. Киев, бул. Вацлава Гавела (быв. Ивана Лепсе), 4, тел.: (+38044) 496-18-88, факс: (+38044) 496-18-18, e-mail: office@sv-altera.com