SCADA zenon - рішення для машинобудування

22/11/2016

Сучасні машини для виробництва і упаковки фармацевтичних товарів, медикаментів, косметики, товарів народного споживання чи продукції харчової промисловості потребують досить складного і точного керування з великим набором параметрів, що налаштовуються. Без застосування сучасних технологій, таких як SCADA системи, тут не обійтися. Перед машинобудівниками постає питання, яку саме систему візуалізації обрати серед наявних на сьогоднішній день.

Головним критерієм тут виступає можливість реалізації ергономічного інтерфейсу взаємодії людина-машина, який дозволить оператору з легкістю і без помилок здійснювати керування великим обладнанням – тобто повна відповідність поняттям High performance HMI.

Один з лідерів європейського машинобудування, німецька компанія Harro Höfliger Verpackungsmaschinen GmbH, для усього асортименту свого обладнання обрала SCADA систему zenon, як таку, що повністю відповідає їхнім вимогам.

Розроблений за допомогою SCADA zenon мультисенсорний інтерфейс базується на оптимізованій інтеграції нерозривно пов'язаних факторів, таких як оператор, завдання, процес і устаткування. Унікальність даного рішення було відзначено преміями Design Award 2016 та Reddot Award 2016 в номінації User Interface Design.

Можна виділити такі основні характеристики створеного проекту:

  • гнучкість – загальний інтерфейс для усіх типів машин;
  • постійний доступ до найбільш важливих процесів та режимів керування – підготовка, виробництво, обробка результатів, зупинка;
  • індивідуальне налаштування та взаємне розміщення візуальних елементів відображення даних;
  • групування інформації по окремим операціям чи завданням;
  • висока надійність – безпечне виконання команд завдяки двоетапному мультисенсорному вводу;
  • багаторівневе адміністрування користувачів, залежно від функціональних обов’язків – обмежений доступ до різних частин проекту;
  • простота – зручна і інтуїтивно зрозуміла навігація, чітка візуалізація складних робочих процесів.

Скріншоти дисплейних мнемосхем проекту:

Пропонуємо переглянути коротке відео з демонстрацією роботи оператора пакувальної машини на фармацевтичній фабриці:

Якщо Ви займаєтесь машинобудуванням і теж бажаєте розробити для свого устаткування подібний інтерфейс керування процесом, звертайтесь до нас, і ми безкоштовно надамо інсталяційний дистрибутив зі SCADA системою zenon.