Диспетчеризація підстанції Ювілейна 110 кВ, ДТЕК Павлоградвугілля

01/12/2011

Інтегратор: ДТЕК Високовольтні мережі

Замовник: ДТЕК Павлоградвугілля

липень - грудень 2011

В результаті впровадження програми інвестиційної діяльності з реконструкції, модернізації та будівництва електроенергетичних об’єктів, що входять до складу компанії ДТЕК, було прийняте рішення про будівництво повністю нової сучасної підстанції "Ювілейна-110 кВ". Головною задачею підстанції є надійне та безперебійне електропостачання шахти "Ювілейна" найбільшого вуглевидобувного підприємства України - ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля". Загальна сума інвестицій в даний об'єкт склала 38 млн грн.

Підстанція обладнана двома трансформаторами по 10 МВА кожний, розподільчими пристроями на 110, 35 і 6 кВ, пристроями автоматики і захисту. Відкритий розподільчий пристрій (ВРП) -110 кВ виконано із застосуванням комплектних комірок напругою 110 кВ виробництва SIEMENS. ВРП-110 кВ призначено для виконання операцій по включенню/відключення обладнання при введенні його в роботу, виведення в ремонт і для автоматичного відключення при аварійних ситуаціях.

В якості системи диспетчеризації було використано програмно-технічний комплекс SCADA zenon Energy Edition, що має функціонал, спеціально призначений для керування підстанціями. Комунікація з апаратними засобами здійснюється по протоколу IEC 60870-5-101_104.

Реалізовані заходи відіграли істотну роль у покращенні роботи електричних мереж, підвищенні рівня надійності електропостачання промислових споживачів області, зменшенні рівня технологічних втрат електричної енергії.

image

image