Модернізація стенду для автоматичного випробування гідронасосів

01/04/2012

Інтегратор: СВ Альтера - Кіровоград

Замовник: ЗАТ "Гідросила ГРУП"

Компанією СВ Альтера-Кіровоград спільно з конструкторським бюро Гідросила був реалізований проект з модернізації стенду для автоматичного випробування гідронасосів аксіально-поршневих регульованих НП 33, НП 71, НП 90, НП 112, гідромоторів аксіально-поршневих, нерегульованих МП 33, МП 71, МП 90 , МП 112, тандемів аксіально-поршневих і шестеренних насосів серії "ТН". Всього 94 найменування.

ЗАТ "Гідросила ГРУП" - це найбільший виробник гідравлічних силових машин і компонентів гідромашин на території країн СНД.

Агрегати не мають аналогів в СНД, призначені для широко-гідрофіцірованих машин, таких як комбайни "Вектор", "Нива", "Дон", виробництва ВАТ "Ростсільмаш", "Полісся", виробництва РУП "Гомсільмаш", "Єнісей", " Руслан ", виробництва ВАТ «Красноярський завод комбайнів» та інших машин.

У зв'язку зі збільшенням номенклатури, підвищеним вимогам до якості і зростанням кількості виробів, на підприємстві виникла необхідність проведення переобладнання.

Розроблена система дозволяє підключати гідронасоси і гідромотори як за стандартними, так і по нетривіальним схемами. Вона дає можливість задавати, відчувати і точно контролювати потрібні параметри тисків, витрат, моментів, оборотів і інших фізичних величин в реальному часі. Стенд дозволяє в широкому діапазоні налаштовувати потрібні параметри і спостерігати зміни, що відбуваються на випробуваному обладнанні. Дані з датчиків всіх контрольних точок і результати дій, що управляють, виведені на екрани монітора. Деякі результуючі свідчення, при необхідності, прораховуються в контролері з використанням різних методик і виводяться для порівняння.

Під час роботи стенду інформація про режими роботи, показники датчиків фізичних величин та інші дані накопичуються в архівах. Надалі збережена інформація може бути залучена з архіву для більш детального аналізу. Такий підхід дозволяє фахівцям підприємства приймати рішення про зміни в конструкції обладнання для поліпшення його експлуатаційних характеристик.

Проект передбачав часткову модернізацію в приміщенні старої лабораторії і установку нового обладнання:

 • перетворювачів частоти і компонентів захисту в силовому електрощиті;
 • контролера і модулів збору інформації в шафі автоматики;
 • монітора і органів управління на робочому місці оператора.

У проекті використано сучасне обладнання провідних світових виробників:

 • асинхронні електродвигуни 37 кВт і 350 кВт WEG;
 • перетворювачі частоти WEG і LENZE;
 • електромонтажні ящики QUADRITALIA;
 • програмований логічний контролер і модулі введення-виведення VIPA;
 • датчики CARLO GAVAZZI, KOBOLD, ТЕРА;
 • аналізатор параметрів силової мережі з інтерфейсом RS485, контактори, автомати захисту двигуна, кнопки, перемикачі, світлосигнальна арматура Lovato Electric;
 • реле RELPOL;
 • автоматичні вимикачі TERASAKI, ELIM;
 • клеми WIELAND;
 • монтажні аксесуари SCAME.

Візуалізація і контроль реалізовані за допомогою SCADA системи zenon.

Функціональні мнемосхеми проекту (клікабельно)

image

Робота стенду в автоматичному режимі

image

Вікно-звіт проведених вимірювань

В результаті модернізації отримана можливість проведення випробувань вузлів з повним циклом виконання алгоритмів тестування в автоматичному режимі. Можлива робота стенду в ручному і напівавтоматичному режимі. Істотно збільшилися показники точності проведених випробувань з одночасним зменшенням часу їх проведення.