Система автоматизації виробництва бітуму

16/11/2012

Виробництво бітуму - це термічний процес переробки нафти, який здійснюється в танках-цистернах, об'єднаних системами трубопроводів. Найчастіше - це компактна база, до функцій якої входить приймання, зберігання, відвантаження дорожніх бітумів, приготування, зберігання і відвантаження бітумних емульсій та модифікованих бітумів. Система автоматизації таким об'єктом виконує завдання контролю, управління операціями розігріву, перекачування і відвантаження бітуму і його технологічного обліку.

Вимоги до системи

Система автоматизації повинна забезпечувати цілодобовий режим роботи бази в різних режимах управління: ручному, автоматичному, напівавтоматичному і налагоджувальному. Контроль параметрів процесу, завдання режимів роботи, запуск і зупинка виконання технологічних програм, підготовка та висновок звітів повинен здійснюватися з використанням АРМ оператора з встановленою системою візуалізації.

image

image

Мал. 1. Вікна дисплейних мнемосхем оператора

Рішення і характеристики системи автоматизації:

Основою системи є програмований логічний контролер VIPA 300S, який виступає майстром для системи розподілених входів \ виходів VIPA SLIO. Дані від слейву передаються до контролера по шині Profibus DP, яка має лінійну топологію. Крім збору даних система SLIO також забезпечує живлення 24В постійного струму для датчиків. Канальна ємність системи: 570 дискретних і 53 аналогових входів \ виходів.

image

Мал. 2. Структура системи

Диспетчерський пункт реалізується на базі персонального комп'ютера з встановленою SCADA системою zenon. За допомогою програмного інтерфейсу системи візуалізації оператор має можливість в он-лайн режимі управляти процесом, задавати уставки параметрам, отримувати діагностичні повідомлення про стан технологічного обладнання та хід виконання операцій, вести статистику продуктивності виробництва.