zenon: створення повноцінного SCADA-проекту всього за одну годину

09/12/2010

Для проектувальних компаній звичайним є те, що період між постановкою задачі і закінченням розробки системи візуалізації займає декілька місяців. При цьому вартість проектного рішення на пряму залежить від часу, що знадобився на його розробку.

SCADA-система zenon руйнує стереотипи

Об’єктно-орієнтована структура zenon дозволяє створювати на базі VBA вільно конфігуруємі майстри, які можуть повністю автоматизувати процес розробки користувачем типових рішень.

Цю концепцію на практиці було використано компанією Italcementi на своїх заводах з виробництва бетону та цементу по усьому світу. Розроблений для цієї компанії інтелектуальний Генератор додатків дозволив створювати проекти візуалізації усього за годину, а фаза розробки та технічних випробувань не перевищує трьох діб.

Генератор додатків zenon в автоматичному режимі продукує типові проектні рішення, після використання якого користувачу залишається лише адаптувати створений проект до конкретного місця використання і до специфіки існуючої системи автоматизації.

Italcementi являється одним з найбільших світових виробників цементу. Для того щоб збільшити ефективність і продуктивність своїх підприємств ця італійська компанія шукала систему для спрощення створення проектів на більш ніж 80 заводах з різноманітними вимогами по автоматизації.

Після ретельного моніторингу ринку та обговорення різних рішень, Italcementi зупинила свій вибір на HMI/SCADA-системі zenon. Інноваційні рішення, втілені в дану систему, дозволили розробити Генератор додатків, який має наступні характеристики:

  • близько 90% від об’єму проектного рішення створюється в автоматичному режимі
  • пряме підключення до І/О
  • унеможливлення допущення помилки при проектуванні
  • економія часу
  • діалоговий інтерфейс налаштувань генератора
  • zenon Reports
  • zenon Industrial Maintenance Manager

Використання програмного інтерфейсу VBA, інтегрованого в HMI\SCADA zenon суттєво прискорило процес створення системи автоматизації виробництва та дозволило зменшити витрати на її створення.