COPA-DATA представила нову версію SCADA zenon 8.00

27/04/2018

Продовжуючи щорічний цикл випуску програмного забезпечення, компанія COPA-DATA презентувала нову версію своєї системи диспетчеризації та керування – SCADA zenon 8.00. З цим оновленням користувачі отримають низку покращень в питаннях продуктивності системи, розширення функціональності та збільшення зручності для розробників проектів.

Окрім модульних та галузевих удосконалень, основна увага цьогорічного випуску направлена на фундаментальне покращення розподілу і циклічного збору даних, механізму резервування та мережевої роботи. Наприклад, за допомогою оптимізованого алгоритму передачі даних між драйвером та середовищем виконання проекту, zenon 8.00 здатен щосекунди обробляти та відображати на одному екрані понад 10 000 змінних. Завдяки багатопотоковості, продуктивність резервування мережі збільшилася на 50%. Під час стрес-тестів було продемонстровано стабільну роботу системи при щосекундній циклічній архівації даних від 250 000 змінних. Таким чином SCADA zenon черговий раз підтверджує, що вона є надійним програмним забезпеченням для побудови сучасного “розумного виробництва”.

Extended Trend

Для розробників проектів в модулі Трендів було переглянуто діалог конфігурування графіків, впроваджено механізм індексної підстановки змінних та можливість використання стилів. Таким чином, суттєво скоротився час на проектування.

Для користувачів реалізовано функціонал додавання кривих простим перетягуванням змінних на діаграму методом “Drag and Drop”, масштабування за допомогою скролу миші, а також спливаючі вікна зі значеннями змінних в конкретній точці графіку.

n27042018

Industrial Maintenance Manager

Функціонал модуля Обслуговування Обладнання (IMM) розширено інтеграцією моделей обладнання (Equipment Modeling). Завдяки цьому, відповідно до стандарту ISA-95, в проекті існує можливість організувати фізично існуючу структуру обладнання з будь-якою кількістю ієрархічних груп та підрозділів. До цих моделей прив’язуються змінні, рецепти, функції, архіви чи інші мета-дані. Таким чином, забезпечується оптимальний огляд стану використовуваного обладнання та фільтрування необхідної інформації.

Batch Control

В новій версії zenon 8.00 додана можливість створення та імпортування Майстер Рецептів з зовнішніх програм з подальшим автоматичним їх запуском на виконання. Також доповнено функціонал сенсорного керування цим модулем.

zenon 8.00 Batch Control

Shift management

Функціонал позмінного керування додано в модуль Тривог, Хронології подій, Трендів та Звітів. Як результат, користувачам став доступний інформативний аналіз виробництва з урахуванням даних змін, який може бути особливо корисним для великих виробничих потужностей.

zenon 8.00 Shift Filter

Process Recorder

За допомогою модуля Ретроспективи, який було додано в zenon в минулому році, тепер можна не тільки відтворювати хід протікання процесу, що відбувався певний час тому, а й проілюструвати еволюційні зміни проекту, зроблені розробниками. Будь-які відмінності від поточного стану будуть візуально виділятися. Таким чином, використовуючи цей інструмент, користувач може послідовно проаналізувати кілька етапів розробки проекту. Даний функціонал є унікальним по своїй суті, і не реалізовано в жодній іншій SCADA системі.

Новий функціонал для енергетики

Для Енергетичної Редакції системи було додано нові можливості щодо реалізації комплексної Системи управління дистрибуцією енергії Distribution Management System. Тепер zenon Energy Edition дозволяє здійснювати обчислення потоку навантаження за допомогою модулів Load Flow Calculation та State Estimator. Перший застосовується в невеликих енергомережах, в яких можна виміряти усю генерацію та витрати, а останній має важливе значення для великих мереж, в яких повні вимірювання не здійснюються.

Для оптимізації операцій виявлення обривів в підкомпонентах мереж, стали доступні (n-1) обрахунки.

zenon 8.00 Energy Distribution Management System

Якщо віддалений термінальний пристрій (RTU) через поломку починає надсилати в систему недійсні значення, це може призвести до широкомасштабних втрат операторської функціональності. Спеціально розроблений драйвер Альтернативних точок даних (ADP) допомагає уникнути такої ситуації і забезпечує підвищення операційної надійності системи.

Інші удосконалення

  • Нова система ліцензування
  • Бездоменний доступ до Active Directory
  • Прогностична аналітика і нові типи звітів в zenon Analyzer для MES систем
  • Моніторинг драйверних підключень

SCADA zenon 8.00 повністю сумісна з попередніми версіями. Існуючі проекти можуть бути легко переведені на нову версію системи.

При бажанні протестувати нові можливості програми, звертайтесь в центральний офіс компанії за безкоштовним DVD-диском.

Докладніше про нові можливості SCADA zenon 8.00