COPA-DATA випустила нову версію свого програмного продукту для побудови систем диспетчеризації - SCADA zenon 7.60

26/04/2017

Компанія COPA-DATA випустила нову версію свого програмного продукту для побудови систем диспетчеризації – SCADA zenon 7.60. До складу системи було включено цілий ряд нових модулів, які знайдуть своє застосування в майбутніх проектах наших клієнтів.

zenon Process Recorder

Інколи виникають задачі, коли оператору з тих чи інших причин потрібно точно відтворити хід протікання процесу, що відбувався певний час тому. Наявні до тепер інструменти zenon, такі як Alarm Message List чи Chronological Event List, не запезпечували повної простежуваності. Тому було розроблено модуль Process Recorder, який дозволяє переглянути ретроспективні дані з максмальною точністю.

zenon Shift Management

Shift Management в zenon дозволяє здійснювати планування та вести документообіг для виробничіх процесів, що базуються на позмінній основі. Таким чином, можна легко проводити аналіз діяльності підприємства за конкретну зміну. В цей модуль інтегровано можливість автоматичного інформування чергового персоналу по SMS чи email при появі тривог.

Контекстний аналіз тривог

Продовжуючи тему підвищення ергономіки роботи з системою, до її складу було додано новий тип екрану - “Context List”, в якому оператору може виводитись контекстна інформація по активній тривозі. Також існує можливість самостійно додавати свої коментарі до тривоги.

Інтегрування 3D

В нову версію ситеми інтегровано інструмент створення інтерактивних 3D-моделей обладнання. Потреба в цьому модулі продиктована процесами в харчовій, фармацевтичній чи хімічній галузі, де є необхідність візуального контролю стану складного обладнання. Зачасту лише на 3D-моделі можна відобразити в зрозумілій для оператора формі активний стан об’єкту. З інтеграцією 3D з’явилась можливість значно підвищити інтуітивність керування процесом.

Інтегрування GIS

Нову версію zenon доповнено підсистемою побудови гео-інформаційної системи (GIS), за допомогою якої можна на мапі розмістити статичні чи динамічні елементи проекту візуалізації з чіткою прив’язкою до географічних координат. Цей функціонал особливо затребуваний для проектів в енергетиці та інфраструктурі.

Імпедансне виявлення пошкоджень

В енергетиці важливою задачею є визначення місця пошкодження електромережі. За рахунок використання даних значення імпедансу лінії, оператору може більш точно і швидко подаватись інформація про місце обриву.

Add-Ins

Add-Ins – функціонал, який чекали усі програмісти. З zenon 7.60 у них з’явилась можливість за допомогою Microsoft Visual Studio швидко і професійно розробляти необмежену кількість свої власних додатків Add-Ins для середовища розробки проектів (Editor) та середовища виконання (Runtime). Тепер розробник проекту не обмежений ні у чому. Він може власноруч створити будь-яку функцію, яку він не знайшов в zenon.

Підвищення функціональності Стилів

В zenon 7.60 було розширено набір функцій Стилів, які допомагають розробникам проектів швидко та легко дублювати властивості об’єктів (наприклад, товщина ліній, колір і т.д.) усюди по екранним мнемосхемам. Вони створюються централізовано і доступні як для локальних, так і глобальних проектів.

Нова версія SCADA zenon 7.60 повністю сумісна з попередніми. Існуючі проекти можуть бути легко переведені на нову весію системи.

Усі бажаючі протестувати нові можливості програми, звертайтесь в центральний офіс компанії за безкоштовним DVD-диском.

Докладніше про нові можливості SCADA zenon 7.60