SCADA zenon пройшла сертифікацію SIL IEC 61508

05/02/2015

Компанія COPA-DATA, виробник HMI/SCADA системи zenon, пройшла випробування на відповідність їхнього продукту вимогам стандарту IEC 61508-3 та отримала сертифікат SIL другого рівня надійності.

Необхідність проходження даної сертифікації була зумовлена тим, що на деяких виробництвах та сегментах людської діяльності, до програмного забезпечення ставляться підвищені вимоги по надійності та безпеці. Проект візуалізації, розроблений у відповідності до стандарту IEC 61508-3, повинний забезпечувати керування процесом за чітко визначеною процедурою, усі етапи роботи мають бути точно задокументовані, а до кожного кроку виконання технологічного процесу застосовується принцип подвійного контролю. Оскільки усі ці поняття з самого початку були закладені в zenon, отримання сертифікату SIL було чисто формальною процедурою.

Таким чином, SCADA zenon стала доступна для використання в таких процесах, як:

  • EN 50129: Системи зв’язку, сигналізації і обробки даних на залізниці
  • EN 62061: Безпечне обладнання
  • ISO CD 26262: Дорожні транспортні засоби — Функціональна безпека
  • та інших, критичних до надійності системах.

Чергове засвідчення високої надійності SCADA zenon, гарантує кінцевому замовнику, що використання даного програмного продукту допоможе звести до мінімуму кількість збоїв у виробництві та уникнути пошкодження дорогого виробничого обладнання.

Докладніше про SIL сертифікацію zenon можна прочитати тут: (pdf-файл).