Операції, що виконуються за допомогою сенсорних екранів та клавіатур
В промисловості дуже часто застосовуються промислові термінали та операторські панелі із сенсорними екранами. Для полегшення керування проектами через сенсорні екрани zenon пропонує розробнику ряд функцій.
Для кожного елементу керування на зображенні швидкого доступу та виконання відповідної операції, можна призначити будь-яку клавішу (або комбінацію клавіш). У режимі Runtime за допомогою створених гарячих клавіш швидко виконуються певні функції. Для навігації на зображеннях може бути визначений будь-який з елементів, який можна вибрати клавішею TAB або клавішами керування курсором. Користувачу повністю доступна інтегрована, напередзконфігурована, масштабована клавіатура, за допомогою якої, наприклад, можна встановлювати значення для змінної. Оскільки в сенсорній системі зазвичай не передбачено наявність правої кнопки миші, для цього існує спеціальна функція, яка реалізує емуляцію правої кнопки миші. Завдяки цьому навіть на сенсорному екрані повністю доступне контекстне меню правої кнопки.
Windows-сумісне меню системи керування має інтуїтивно зрозумілий та дружній інтерфейс. zenon підтримує два типи меню:
Для кожного об'єкту можна сконфігурувати свої власні функціональні можливості, що стають доступними, шляхом виклику контекстного меню.
За бажанням в zenon можливість введення числових значень чи активації функції можуть бути заблоковані, залежно від рівня прав доступу користувача. Блокування дуже просто здійснюється за допомогою формули і залежить від змінної, яку Ви хочете заблокувати.
В мережі блокування здійснюється завжди локально. Таким чином, блокування можуть бути визначені персонально залежно від робочої станції або від користувача, який авторизувався на цьому PC. Спеціальні вбудовані функціональні можливості стежать за послідовністю звернень користувачів до системи керування.
Завдяки простій, інтуїтивній інтерактивній довідці користувача zenon, оператори та інженери можуть здійснювати ефективну розробку проектів..
В Редакторі при запуску проекту на виконання Ви можете визначити зручну контекстно-залежну довідку. Навіть згенеровані користувачем папки для зберігання проектних файлів, проектні описи, існуючі папки сторонніх виробників, за бажанням без помилок можуть бути інтегровані в проект.
Система підтримки реалізована на основі стандартного скомпільованого формату Windows HTML (CHM). Цей файл допомоги має простий інтерфейс користувача, в якому за заданим пошуком здійснюється перехід за гіперпосиланням.
Для кожного окремого елементу зображення можна визначити текст довідки, яка доступна через контекстне меню або відповідну функцію.
zenon також підтримує реалізацію такого інструменту, як практичні поради - маленькі тексти, які з'являються, коли курсор миші протягом певного проміжку часу наведено на певний об'єкт.
Для підтримки користувача додатково можуть бути також запущені зовнішні програми, такі як MS Word, Eplan Viewer і т.д.
На кожну визначену тривогу може бути призначений певний текст довідки. У разі тривоги, лише одним натисканням відповідної кнопки, користувач негайно отримує довідкову інформацію, і може негайно відреагувати, уникаючи порушень технологічного процесу та подальших збитків.