Відкритість

Вертикальна інтеграція

Вертикальна інтеграція – основна особливість програмного забезпечення HMI/SCADA zenon. Потоки даних збираються у центральній базі даних, і навпаки, команди із централізованої системи управління передаються на нижній (польовий) рівень.

Таким чином, SCADA система має виконати дві вимоги:

  • реалізація збору та передачі даних від PLC до системи керування;
  • ефективна передача даних на вищий рівень керування підприємством: MES та ERP.

Часто розробники стикаються із проблемою використання у технологічному процесі систем автоматизації від різних виробників, які попонують різні програмні продукти. У зв'язку з цим виникає необхідність програмної інтеграції для збирання та зберігання даних..

Програмна інтеграція

Центральна система керування та захисту підприємства BMW у Регенсбурзі, наприклад, інтегрує на додаток до 270 PLC програмне забезпечення з обробки даних SAP, MP5, бази даних Oracle, різні веб-служби, системи оптимізації споживання енергії (B.Data) тощо.

Також підтримується горизонтальна інтеграція. У разі потреби, керування локальним проектом, може здійснюватись з віддаленої диспетчерської.

zenon відкритий до нових речей

Сумісність – ключова характеристика zenon. Існує більш ніж 300 різних драйверів для підключення до системи керування (від стандартних до повністю пропріетарних протоколів).

zenon спрощує інтеграцію будь-яких додатків.

Для реалізації цього завдання, в Редакторі та режимі Runtime існує можливість використовувати такі інструменти: VBA та VSTA технології, Add-in, HTML5, COM, XML-інтерфейс, інтегрований інтерфейс IEC61131-3, технологію ActiveX та WPF, хмарні рішення, високоефективний інтерфейс SQL, zenon Gateway та багато інших протоколів та інтерфейсів.

Непаралельна мережева технологія zenon не тільки робить конфігурацію надзвичайно простою, а й пропонує унікальну «горизонтально-інтегруючу» конфігурацію мережі підприємства.